Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopisy

13. 6. 2009
 

Jméno: Sámer Issa

Povolání: Zpěvák
Věk: 23
Datum narození: 7. 08. 1985
Místo narození: Děčín, Česká republika
Znamení: Lev   aktuální horoskop »

Životopis

Dětství prožil v syrském Damašku, odkud je jeho otec, maminka je Češka. Mladší bratr Marwan. Od šesti let žil do 19 s rodinou opět v Děčíně, nyní žije v Praze. Má vzácný dar oslovit jiné lidi bez ohledu na věk a získat si je tím, co z něj vyzařuje. Odmítl jednoduché a ověřené cesty ke slávě a razí si tu svou, originální a příkladně poctivou.

Ve svých dvaceti letech je hudebně naprosto přesně orientovaný. Precizně cítí svou polohu a je po dlouhé době jediným, kdo přichází s něčím novým. Posouvá hranice a přináší nepoznané, bravurně propojuje kultury, přirozeně a jemně prolíná hudební prvky západu i východu.

Sámerem zpívané české texty dodávají češtině další barvy. Jeho citlivý osobní projev je ve spojení s vyjímečně bohatým mateřským jazykem jímavý. S věkem se v něm nesporně prohloubí jeho vnitřní výrazová síla, poznání a nabyté zkušenosti a stane se neskutečně oslovujícím!

Je mimořádně charismatický a přátelský pohodář, nesmírně talentovaný a mimořádně pracovitý člověk. Vystupuje, komponuje a nahrává, studuje intenzivně tanec, stále si zdokonaluje svou skvělou angličtinu a zejména výrazně postupuje v technice zpěvu u profesora Eduarda Klezly. Připravuje se navíc na maturitu na ESO - EUROŠKOLA v České Lípě.

„Výborně,“ znělo z úst poroty, když jim zazpíval osmnáctiletý student z Děčína. Tréma asi Sámera netrápí. Za sebou už má vystupování na různých kulturních akcích doma i v blízkém Německu. Zpívá od šesti let, nezná nic lepšího než hudbu a doufá, že se jí jednou bude věnovat profesionálně.

Zatím však studuje hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě a své studijní výsledky označuje jako „zlatou střední cestu“. Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole, která před deseti lety vybírala adepty do pěvecké soutěže. Protože Sámer nikdy stydlivostí netrpěl, okamžitě se sám přihlásil. Po umístění na prvním místě šlo už všechno samo od sebe – zpíval a zpívá, kde se dá. Kvůli zpěvu nemá čas ani na další koníčky, snaží se najít volné chvilky alespoň na sport – hlavně plavání a tenis. A odkud pochází Sámerovo exotické jméno? Tatínek je Syřan, maminka Češka a synovu zpívání fandí oba.

Sámer Issa si splnil svůj sen a natočil album ve stylu R´n´B. O autentičnost stylu se staral američan Jorge Corante, který přivezl do Čech již předpřipravené základy, ty byly následně ve studiu Ondřeje Soukupa pod jeho dohledem doplněny zpěvy. Celé album dokončil Corante ve svém los angelském studiu. Album je velice pestré, titulní píseň Busted je syrovou ukázkou R´n´B´ bez příkras, skladba "Smile" autora Ondry Brzobohatého - citlivá balada - dává vyniknout Sámerově pěveckému talentu pro oblíbený žánr v plné šíři, duet s vynikající Martinou Balogovou "Adorable" bude pro mnohé velikým překvapením.

Na albu se objeví i jedna koververze, nikoliv však skladba ze soutěže, ale nová podoba hitu skupiny Mr. Mister Broken Wings. Album bude obsahovat tři skladby v češtině, zbytek byl nazpíván anglicky. Vedle nahrávání alba se Sámer tvrdě věnoval přípravě tanečních čísel pro svá vystoupení s tanečním týmem Dance 2XS. Autorkou fotografií v obalu CD je úspěšná módní fotografka Anna Kovačičová.

Ve zkratce:
- postoupil v druhém kole čtvrtfinále (21.3.04) získal 48% hlasů
- měří 174 cm
- od 4 let bydlí v Děčíně
- otec pochází z Damašku
- zpíval Respect (Aretha Franklin
- student soukromé střední školy obor hotelnictví a turismus
- má o rok a půl mladšího bráchu
- má velkého a dva malé štíry a dva tlusté jezevčíky
- oblíbená hudba: černá muzika, RnB a soul dostal číslo 3226
- do soutěže se příhlásil sám
Příjmení Issa je v Sýrii jedním z nejrozšířeněj­ších, a proto se nelze divit, že neexistuje žádné rodinné pouto mezi mladým zpěvákem a známou herečkou Klárou Issovou.

 

 

Marek Ztracený

 
Povolání: Zpěvák, skladatel, klavírista
Věk: 24
Datum narození: 26. 02. 1985
Místo narození: Železná Ruda, Československo
Znamení: Ryby   aktuální horoskop »

Životopis

Marek Ztracený je zpěvák, skladatel a pianista. Mimořádný hudební talent pochází ze západních Čech, přesněji ze Železné Rudy. Od dětství se věnuje hře na klavír a skládá. Poprvé ho mohli hudební nadšenci slyšet ve skupině Kredenc, kde hrál na bicí. Marek hraje na sedm hudebních nástrojů a skladbu vystudoval na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současnosti ho můžete se štěstím potkat v hotelovém baru nebo klubu, kde předvádí své klavírní umění.

Marek je skvělý lyžař a rád si zahraje i fotbal.

Píseň „Ztrácíš“, je prvním seznámením s jeho tvorbou a zároveň i singlem z debutového alba. Jako první ho do svého playlistu nasadila Evropa 2 a v současné době už ho hrají skoro všechna rádia v ČR, byl rovněž nasazen do T- music chart! S touto písní vyhrál Marek Ztracený polský mezinárodní hudební festival - PBS Bank CARPATHIA FESTIVAL RZESZOW v kategorii zpěv a nejlepší píseň. Festivalu se zúčastnila stovka soutěžících z evropských zemí.
Písně na připravované album jsou momentálně ve fázi natáčení. Producentem alba je zkušený Martin Ledvina. Vydání je pak připraveno na září 2008.

 

 

Vlastimil Horváth

 
Povolání: Zpěvák
Věk: 31
Datum narození: 18. 10. 1977
Místo narození: Vlašim, Československo
Znamení: Váhy   aktuální horoskop »

Životopis

Vlastimil Horváth pochází z Benešova, kde také již 6let hraje se svou kapelou, kterou společně s bráchou založili. "Právě kluci z kapely mne přesvědčili, abych se tentokrát přihlásil". Ve volném čase si zlepší náladu určitě sportováním a rád si poslechne Eltona Johna, Anastaciu, Bon Joviho, kapely Audioslave, HIM.

Vlastimil Horváth si v září 2005 vzal za ženu svoji dllouholetou přítelkyni Markétu. Vlasta má na kontě už 2 desky-CD "Místo zázraků" a CD "Do peří nefoukej". V roce 2005 získal v anketě Český Slavík cenu za Objev roku. Získal také cenu Anděl za nejvíc prodaných debutových alb za album Místo zázraků. V roce 2006 nazpíval píseň k seriálu ČT1 "Horákovi" a v roce 2008 k pohádce Zdeňka Trošky "Nejkrásnější hádanka".

V nedávné době Vlasta přijal nabídku od divadla Broadway v připravovaném muzikálu Mona Lisa - roli malíře Rafaela Santi, ve které se střídá s Tomášem Savkou a Jurajem Bernáthem.

 

 

 

Lucie Vondráčková

 

Životopis

1980 - narozena na MDŽ v muzikantsko-intelektuálské rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka Jiřího Vondráčka (díky dědovi Pedrovi proudí v jejich žilách česko-ecuadorská krev).
1990 - hraje v televizním seriálu Území bílých králů (režisér L. Ráža)
1992 - hraje je filmech Sněhurka, Arabela, Království květin a v seriálu večerníčků. Vystupuje i v Národním divadle, ve hře P. Claudela Saténový střevíček.
1993 - vydává svoje první, dětské písničkové album Marmeláda, za které obdrží zlatou i platinovou desku, studuje jazyky. Hraje v televizním filmu Vikingové z Bronských vršků, za který dostala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon na Festivalu v Ostrově n.Ohří. Následují filmy Jenny Marx (Franc.), Hrad z písku.
1994 - hraje ve filmech Patnácté léto, Obrazy ze života Jana Nerudy, Nebeské slzy (USA) a Ohnivé jaro (Franc.)
1995 - hraje ve filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa
1996 - hraje hlavní roli ve slovenském televizním filmu Tu žijú levi
1997 - hraje hlavní roli v divadle Rokoko v Shakespearove klasice Romeo a Julie, točí české filmové pohádky Šmankote, babičko, čaruj! a Kouzelný šíp
1998 - v Rokoku hraje Aňu v Čechovove klasice Višňový sad
1999 - hraje v televizním filmu Na zámku
2000 - v Rokoku hraje v klasice A. Millera Čarodějky ze Salemu a v Černé komedii P. Shaffera. V Divadelním spolku Kašpar v Divadle v Celetné v Shakespearovem dramatu Richard III..
2001 - hraje v divadle Milénium v muzikálu Starci na chmelu, v Rokoku ve hře Na dotek, točí filmovou pohádku Královský slib, televizní film Ta třetí, pohádku O víle Arnošte, komedii Kožené slunce a L. Simandlem film Sins of realm
2002 - v Rokoku hraje Johanku z Arku ve hře Skřivánek, pro televizi točí sitcom Díky za fíky
2003 - točí famácké filmy Eurovision a Star, filmovou pohádku Malvína a v divadle Ta Fantastika hraje v muzikálu Excalibur roli Morgany. Studuje v 5. ročníku FFUK kulturologii, nazpívala CD Mayday . Miluje kočky, pruhovaná trička a huňaté svetry.
Její poslední CD s názvem "Fénix" se velmi dobře prodává i jako její předchozí alba (Pelmel (2007), Boomerang (2005), nebo třeba Manon (2000)