Jdi na obsah Jdi na menu
 


MENTÁLNÍ BULIMIE
 
Psychosomatická porucha. Vznikají záchvaty přejídání, při níž člověk dokáže zkonzumovat neuvěřitelné množství jídla, kterého se vzápětí snaží zbavit zvracením či pomocí projímadel. Nebo-li, lidé pociťují  velký hlad, doslova vybílí ledničku a ze strachu, aby neztloustly se přinutí zvracet. Někdy, aby si byli jisti, že se opravdu všeho zbavili, pijí během zvracení vodu či jiné tekutiny, čímž tělo zatěžují a ničí ještě více.
Bulimičky bývají úspěšné v práci nebo ve studiu. Je zde (stejně jako u mentální anorexie) snaha dělat vše dokonale, ale v jejich chování ani zevnějšku nemusí být patrné vůbec nic. Nemocný člověk se za sebe stydí, pociťuje k sobě odpor a nenávist, má pocit viny a strach z prozrazení jeho problému. Může být podrážděný, egocentrické a depresivní. Nemyslí na nic jiného než na jídlo.
Často před mentální bulimií pacient/ka trpěl/a mentální anorexií, ale jelikož už nedokázala hladovět a "našla" tento nový způsob, časem přestoupila do jiného "vlaku". Každopádně všichni nemocní poruchou příjmu potravy vedou neustále boj mezi životem a hladem.
Bulimičky mívají normální tělesnou hmotnost s menšími výkyvy. Mnoho lidí si bohužel neuvědomuje, že chování přejídaní a následného pročišťování je nebezpečné, dokonce i smrtelně nebezpečné. Během záchvatu jsou konzumována hlavně vysoce kalorická, tučná nebo sladká jídla a jediný záchvat může představovat 10 000 - 20 000kcal.
Věková hranice nemocných je 15 - 20let, ale neznamená to, že by se nemohla objevit i u 40-ti letého člověka.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář